Tegnap délután a szentesi Horváth Mihály Gimnáziumban játszottuk a Soha, senkinek című előadásunkat. A nagyjából ötven fős közönségben a másodikos és harmadikos voltak többségben, volt egy-két elsős diák is, de még végzősök is, a párhuzamosan folyó szalagavatós táncpróba ellenére.
Soha, senkinek
A Nézőművészeti Kft. és a MaNNa közös produkciója
60 perc + 60 perc feldolgozó beszélgetés pszichológus szakértővel
A Nézőművészeti Kft új tantermi produkciója egy nagyon komoly drámai anyagot dolgoz fel. Egy kortárs német regény Beate Teresa Hanika: Soha senkinek című művéből inspirálódva egy dokumentalista hitelességű előadás létrehozása volt a szándékunk.
Kapcsolódó tartalmak
Borzasztó kínos témával foglalkozik a Nézőművészeti Kft. és a MaNNa közös előadása, a Soha senkinek – gyerekkori szexuális abúzussal és ennek elsődleges környezeti reflektálatlanságával, azzal, hogyan marad magára egy gyermek mindazzal a rettenettel, amit folyamatosan elszenved.
Kicsit olyan, mint amikor az ember azáltal dolgoz föl valamit, hogy újra és újra végiggondolja, elmondja.
Huszonötödik alkalommal volt látható tegnap a tavalyi évadban bemutatott, a családon belüli bántalmazás témáját körüljáró Soha, senkinek című előadásunk. A darabot rendszeresen játsszuk a Thália Színházban, középiskolákban és vidéki színházakban, fesztiválokon.
Simkó Katalin nagyon egyszerű eszközökkel játszik el szinte minden szereplőt. Ő a fiú, az anya, az apa, s a nővér is. Meghökkentő látni, micsoda erő van ebben a titkon vörös hajú nőben.
Az előadás valóban megrázó, így minden színháznézési rutinom ellenére nem éreztem magam képesnek arra, hogy még a felajánlott szakértői beszélgetésen is maradjak.